Pályázatok

  • Projekt címe: Far-UV LED technológiájú emitter egység megvalósítása ipari/gyártósori célokra

2024.09.30

 

Pályázó: GYEGÉP Kft.

Konzorcium vezető: 3i Fejlesztő és Szolgáltató Kft.

Konzorcium további tagja: SZÁSZ NEMESACÉL Kft.

Projekt azonosító száma: 2020-1.1.2-PIACI-KFI-2021-00259

A 2020-1.1.2-PIACI-KFI-2021-00259 számú projekt az Innovációs és Technológiai Minisztérium Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Alapból nyújtott támogatásával, a 2020-1.1.2-PIACI KFI pályázati program finanszírozásában valósul meg.

Elnyert támogatás:

GYEGÉP Kft.:                             191.506.892 Ft

  • A projekt kezdete: 2021.10.01.
  • A projekt befejezési dátuma: 2024.09.30.

A projektünk elképzelése az elektronika területén tapasztalható LED technológia fejlődésén alapul, ami új és széleskörű felhasználási lehetőséget jelentő eszközöket hozott létre eddig is. A lehetőségek nem álltak meg és új, kihasználatlan területek bőven adnak fejlesztési alternatívákat, melyek új technológiák, termékek létrehozását segíti, de ahhez természetesen mind teljesítmény, mind a hosszú távú üzemeltetés tekintetében sok kutatás és innováció szükséges.

A projektünkben azt az elképzelést, piaci igényt hasznosítottuk, miszerint fontos a gyors, de egyben hatékony és széleskörben elérhető, érítésmentes, veszélytelen, vegyi anyag mentes, vagy jelentősen csökkentő  fertőtlenítési módok körének bővítése a baktériumok és vírusok ártalmatlanítására. Az ötlethez felhasználtuk azokat a kutatásokat, melyek szerint az ún. far-UV (222nm) tartományban lévő fényt sokkal megbízhatóbban és gyakorlatilag veszély (azaz az emberi szem, bőr károsítása) nélkül lehet a baktériumok és vírusok ellen használni, természetesen megfelelő körülmények és feltételek mellett.

Ezért is kezdtünk neki olyan UV LED tartományban is használható technika fejlesztésének, melyek/melyekkel a gyakorlatban is használható berendezések építhetők ipari alkalmazásokhoz. A projekt során olyan új UV LED emitter egység fejlesztése valósult meg, ami alkalmas ipari fertőtlenítő készülékekben való alkalmazásra, gyártósori ellenőrzéshez használt munkaállomásokban való alkalmazásra, teljesíti akár az egészségügyi intézményekben való alkalmazás követelményeit is.

Az UV LED emitter alaptechnológiájának fejlesztésekor a hazai és nemzetközi kutató laboratóriumokkal és innovatív LED gyártókkal való együttműködés is célunk volt. Nemcsak a technológiának az elkészítése volt a cél, hanem az is, hogy a projekt eredményeként létrejött terméket hazai vállalkozások is tudják majd akár gyártani (pl. Szász Nemesacél Kft.), és gyárthatóság lévé, gyártás és anyagtechnológia, ipari gyártó rendszer kapcsán is kutatások történnek, amivel a gyártási módszer létrehozható (GYEGÉP Kft.) és amelyekkel a közvetlen hazai hasznosítás jön létre. A projekt gazdasági hatásaként a világon először olyan far-UV emitter részegység kerül a piacra, ami széles piacra számíthat elsősorban a fertőtlenítő, sterilizáló, takarító, légtisztító stb. gépeket gyártó nagyvállalatok számára.

  • Szerszámgép-, célgép- és gyártóeszköz fejlesztés, valamint a kapcsolódó gyártási technológia kutatásaa GINOP-2.2.1-15-2017 program keretében, konzorciumban.

    2021. 12. 03.

    – A kedvezményezett neve: GYEGÉP Kft.

    – A projekt címe: Szerszámgép-, célgép- és gyártóeszköz fejlesztés, valamint a kapcsolódó gyártási technológia kutatása a C3D Kft-nél

    – A szerződött támogatás összege: 51 000 000 Ft

    – A támogatás mértéke (%-ban): 50%

    – A projekt tartalmának bemutatása: A 21. század egyik legnagyobb kihívást jelentő trendje a digitalizáció. Ezen folyamat keretében a digitális számítógépek térnyerése egyre jelentősebb és egyre több tevékenység kapcsolódik a számítógépekhez. A számítógépekkel végzett, hosszú távú ülő munkavégzés kifejezetten ártalmas a felhasználókra, így az egészségkárosító hatások mérséklése nemcsak egyéni, hanem társadalmi szinten is fontos feladat. A magyar szabadalomként bejegyzett aktív irodaszék, számítógéppel kontrollált módon mozgatja meg a felhasználó gerincoszlopát és a kapcsolódó izomzatot, ezzel jelentősen mérsékelve a későbbi gerincbántalmak kockázatát. Mivel ez a mozgatás nem zavarja az ülő pozícióban folytatott munkavégzést, így nincs jelentős munkaidő kiesés, ezért a magas gyártási és beszerzési költségek ellenére a szék megtérülése nem jelent problémát az alkalmazóknak. Ennek a terméknek sem hazánkban sem nemzetközi szinten nincs közvetlen konkurenciája. Az aktív szék piaci sikerének az egyik legjelentősebb kulcstényezője a szék gazdaságos előállítása. Ez a szék esetén igen komoly kihívásokat jelent, mert a komplikált mechanikai szerkezetbe komoly mennyiségű elektronikus komponenst kell integrálni és ezen felül magas szintű ergonómia elvárásoknak is meg kell felelni. A szék jogait birtokló C3D Műszaki Tanácsadó Kft. az előzőekben ismertetett körülmények miatt fordult a kecskeméti Neumann János Egyetem, illetve a Miskolci Egyetem munkatársaihoz, hogy azok magas szintű kutatási-, tervezési és gyártástechnológiai tapasztalatainak a felhasználásával a komplikált termék, magas minőségű, de egyben gazdaságos gyártását segítsék. Mindezek mellett a GYEGÉP Kft. komoly segítséget tud nyújtani a kifejlesztett gyártórendszer megvalósításában.

    – A projekt befejezés dátuma: 2022.11.30.

    – A projekt azonosító száma: GINOP-2.2.1-15-2017-00093

  • SZERSZÁMGÉP-, CÉLGÉP- ÉS GYÁRTÓESZKÖZFELJESZTÉS, VALAMINT
    KAPCSOLÓDÓ TECHN. KUTATÁSA A C3D KFT.-NÉL ÉS KONZORCIUMI PARTNEREINÉL

2021. 05. 25.

 

A 21. század egyik legnagyobb kihívást jelentő trendje a digitalizáció. Ezen folyamat keretében a digitális számítógépek térnyerése egyre jelentősebb és egyre több tevékenység kapcsolódik a számítógépekhez. A számítógépekkel végzett, hosszú távú ülő munkavégzés kifejezetten ártalmas a felhasználókra, így az egészségkárosító hatások mérséklése nemcsak egyéni, hanem társadalmi szinten is fontos feladat. A magyar szabadalomként bejegyzett aktív irodaszék, számítógéppel kontrollált módon mozgatja meg a felhasználó gerincoszlopát és a kapcsolódó izomzatot, ezzel jelentősen mérsékelve a későbbi gerincbántalmak kockázatát. Mivel ez a mozgatás nem zavarja az ülő pozícióban folytatott munkavégzést, így nincs jelentős munkaidő kiesés, ezért a magas gyártási és beszerzési költségek ellenére a szék megtérülése nem jelent problémát az alkalmazóknak. Ennek a terméknek sem hazánkban sem nemzetközi szinten nincs közvetlen konkurenciája. Az aktív szék piaci sikerének az egyik legjelentősebb kulcstényezője a szék gazdaságos előállítása. Ez a szék esetén igen komoly kihívásokat jelent, mert a komplikált mechanikai szerkezetbe komoly mennyiségű elektronikus komponenst kell integrálni és ezen felül magas szintű ergonómia elvárásoknak is meg kell felelni. A szék jogait birtokló C3D Műszaki Tanácsadó Kft. az előzőekben ismertetett körülmények miatt fordult a kecskeméti Neumann János Egyetem, illetve a Miskolci Egyetem munkatársaihoz, hogy azok magas szintű kutatási-, tervezési és gyártástechnológiai tapasztalatainak a felhasználásával a komplikált termék, magas minőségű, de egyben gazdaságos gyártását segítsék. Mindezek mellett a GYEGÉP Kft. komoly segítséget tud nyújtani a kifejlesztett gyártórendszer megvalósításában. 

A megvalósításra kerülő gyártórendszer keretében számos olyan gyártóeszköz, cél- és szerszámgép fog elkészülni, melyek kutatásokkal is alátámasztott módon képesek megvalósítani a rendkívül összetett felépítéssel rendelkező és nagymértékű mechatronikai integrációjú végterméket. Maga a végtermék, az aktív irodaszék, is komoly társadalmi jelentőséggel bír a digitalizált munkavégzés közben fellépő egészségügyi ártalmak megelőzésével és kiküszöbölésével. A gyártórendszer összességében példát mutathat a kiterjedt automatizáció magas gyártási minőséget garantáló alkalmazásával. A gyártórendszer egyes elemei az előzetes kutatások eredményeire alapozva újszerű megoldások alkalmazásával érhetik el a kitűzött célokat. Mivel a pályázó konzorcium nemcsak a végtermék konkrét gyártását készítik elő a pályázat keretében, hanem a munka folyamán felhalmozódó tapasztalatok ismertetésére és megosztására is felkészült. Különösen jó lehetőséget jelent hazánk két kiemelkedő felsőoktatási intézményének részvétele a konzorciumban, mert így a felhalmozódó tapasztalatok és a leszármaztatott, újdonság értékű megoldások a lehető legrövidebb úton juthatnak el a felnövekvő műszaki utánpótláshoz.  

A projekt keretében két fő tevékenység valósul meg: az aktív irodai szék prototípus tervének továbbfejlesztését megalapozó egyetemi kutatások, valamint a gyártórendszer létrehozására vonatkozó kísérleti fejlesztés.

1. Egyetemi kutatás: A két egyetemi partner közösen valósítja meg az aktív irodai szék konstrukciós tervezését, illetve a fejlesztéssel párhuzamosan az alkatrészek közepes széria gyártáshoz alkalmazható gyártástechnológiák kiválasztását.

2. Kísérleti fejlesztés: A feladatokat a C3D Kft. végzi, amiben külső szolgáltatóként részt vesz a Miskolci Egyetem, valamint a kecskeméti Neumann János Egyetem is.

  • MUNKAHELYI KÉPZÉS A GYEGÉP KFT-NÉL

2020. 11. 27.

 
A GYEGÉP IPARI, TERMELTETŐ, KERESKEDELMI ÉS GÉPGYÁRTÓ KORLÁTOLT FELELŐSSÉGŰ TÁRSASÁG

MUNKAHELYI KÉPZÉS A GYEGÉP KFT-NÉL CÍMŰ PÁLYÁZATA
28,57 MILLIÓ FORINT VISSZA NEM TÉRÍTENDŐ TÁMOGATÁST NYERT EL.

PÁLYÁZATI AZONOSÍTÓ: GINOP-6.1.6-17-2018-00480.

A 2020.03.14-ÉN INDULT PROJEKT KERETÉBEN 34 FŐ SAJÁT MUNKAVÁLLALÓ SZERZETT KORSZERŰ ISMERETEKET.

A PROJEKT 2020.11.27-ÉN ZÁRULT.

  • TERMELÉSI KAPACITÁS BŐVÍTÉSE A GYEGÉP KFT.-NÉL

2016. 09. 07.

A támogatás összege: 49 000 000 FT

A támogatás mértéke: 50 %

a projekt azonosító száma: GINOP-1.2.1-14-2014-00345

A projekt befejezési dátuma: 2016.06.24.

Cégünk, a GYEGÉP Kft. 49,00 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert el a „Mikro-, kis- és középvállalkozások termelési kapacitásainak bővítése” tárgyú pályázati kiíráson a Széchenyi 2020 program keretén belül. A 98,00 millió forintos összköltségvetést elérő beruházásból a cégünk hamarosan termelési kapacitásbővítési beruházást hajt végre.

Több éves ügyvezetői szakmai kompetenciával rendelkezünk az alkatrészgyártás területén, így mind a hazai, mind pedig a külföldi piac szereplői egy több éve működő, olcsón, magas minőséggel gyártó cégnek ismertek meg bennünket. Az alkatrészgyártási piacon folyamatos kapacitás bővítő beruházást, fejlesztést kell végrehajtanunk, ahhoz hogy a piacon megszerzett pozíciónkat megtartsuk. A beruházás keretén belül olyan egyedi CNC gép beszerzése valósul meg, amellyel a jelenleg velünk szemben támasztott többlet kapacitási igényeknek meg tudnánk felelni. A beruházást követően legyártott alkatrészek magas hazai műszaki kompetenciával és gyors gyártási idővel fognak rendelkezni. Az új gép segítségével gyorsabb gyártási időt tudunk biztosítani a megrendelőink számára, illetve egyedi, új igényeknek is meg tudunk felelni.

Úgy gondoljuk, hogy a sikeres beruházással cégünk stabil, biztos munkahelyeket tud biztosítani alkalmazottai részére a jövőben. Továbbra is elődleges célunk, hogy alkalmazottaink számára hosszútávon munkalehetőséget biztosítsunk. A megrendelőink számára pedig minőségi, pontos, hozzáadott értéket képviselő terméke(ke)t tudjunk gyártani.

A beruházás a Széchenyi 2020 program, GINOP-1.2.1-14-2014 pályázatán 50%-os vissza nem térítendő támogatásban részesült; A projektről információt a www.gyegep.hu/ oldalon olvashatnak.

További információ kérhető:

GYEGÉP Kft.

+36-36-411-732, info@gyegep.hu/

Pályázatok

  • Szerszámgép-, célgép- és gyártóeszköz fejlesztés, valamint a kapcsolódó gyártási technológia kutatásaa GINOP-2.2.1-15-2017 program keretében, konzorciumban.

    2021. 12. 03.

    – A kedvezményezett neve: GYEGÉP Kft.

    – A projekt címe: Szerszámgép-, célgép- és gyártóeszköz fejlesztés, valamint a kapcsolódó gyártási technológia kutatása a C3D Kft-nél

    – A szerződött támogatás összege: 51 000 000 Ft

    – A támogatás mértéke (%-ban): 50%

    – A projekt tartalmának bemutatása: A 21. század egyik legnagyobb kihívást jelentő trendje a digitalizáció. Ezen folyamat keretében a digitális számítógépek térnyerése egyre jelentősebb és egyre több tevékenység kapcsolódik a számítógépekhez. A számítógépekkel végzett, hosszú távú ülő munkavégzés kifejezetten ártalmas a felhasználókra, így az egészségkárosító hatások mérséklése nemcsak egyéni, hanem társadalmi szinten is fontos feladat. A magyar szabadalomként bejegyzett aktív irodaszék, számítógéppel kontrollált módon mozgatja meg a felhasználó gerincoszlopát és a kapcsolódó izomzatot, ezzel jelentősen mérsékelve a későbbi gerincbántalmak kockázatát. Mivel ez a mozgatás nem zavarja az ülő pozícióban folytatott munkavégzést, így nincs jelentős munkaidő kiesés, ezért a magas gyártási és beszerzési költségek ellenére a szék megtérülése nem jelent problémát az alkalmazóknak. Ennek a terméknek sem hazánkban sem nemzetközi szinten nincs közvetlen konkurenciája. Az aktív szék piaci sikerének az egyik legjelentősebb kulcstényezője a szék gazdaságos előállítása. Ez a szék esetén igen komoly kihívásokat jelent, mert a komplikált mechanikai szerkezetbe komoly mennyiségű elektronikus komponenst kell integrálni és ezen felül magas szintű ergonómia elvárásoknak is meg kell felelni. A szék jogait birtokló C3D Műszaki Tanácsadó Kft. az előzőekben ismertetett körülmények miatt fordult a kecskeméti Neumann János Egyetem, illetve a Miskolci Egyetem munkatársaihoz, hogy azok magas szintű kutatási-, tervezési és gyártástechnológiai tapasztalatainak a felhasználásával a komplikált termék, magas minőségű, de egyben gazdaságos gyártását segítsék. Mindezek mellett a GYEGÉP Kft. komoly segítséget tud nyújtani a kifejlesztett gyártórendszer megvalósításában.

    – A projekt befejezés dátuma: 2022.11.30.

    – A projekt azonosító száma: GINOP-2.2.1-15-2017-00093

  • SZERSZÁMGÉP-, CÉLGÉP- ÉS GYÁRTÓESZKÖZFELJESZTÉS, VALAMINT
    KAPCSOLÓDÓ TECHN. KUTATÁSA A C3D KFT.-NÉL ÉS KONZORCIUMI PARTNEREINÉL

2021. 05. 25.

 

A 21. század egyik legnagyobb kihívást jelentő trendje a digitalizáció. Ezen folyamat keretében a digitális számítógépek térnyerése egyre jelentősebb és egyre több tevékenység kapcsolódik a számítógépekhez. A számítógépekkel végzett, hosszú távú ülő munkavégzés kifejezetten ártalmas a felhasználókra, így az egészségkárosító hatások mérséklése nemcsak egyéni, hanem társadalmi szinten is fontos feladat. A magyar szabadalomként bejegyzett aktív irodaszék, számítógéppel kontrollált módon mozgatja meg a felhasználó gerincoszlopát és a kapcsolódó izomzatot, ezzel jelentősen mérsékelve a későbbi gerincbántalmak kockázatát. Mivel ez a mozgatás nem zavarja az ülő pozícióban folytatott munkavégzést, így nincs jelentős munkaidő kiesés, ezért a magas gyártási és beszerzési költségek ellenére a szék megtérülése nem jelent problémát az alkalmazóknak. Ennek a terméknek sem hazánkban sem nemzetközi szinten nincs közvetlen konkurenciája. Az aktív szék piaci sikerének az egyik legjelentősebb kulcstényezője a szék gazdaságos előállítása. Ez a szék esetén igen komoly kihívásokat jelent, mert a komplikált mechanikai szerkezetbe komoly mennyiségű elektronikus komponenst kell integrálni és ezen felül magas szintű ergonómia elvárásoknak is meg kell felelni. A szék jogait birtokló C3D Műszaki Tanácsadó Kft. az előzőekben ismertetett körülmények miatt fordult a kecskeméti Neumann János Egyetem, illetve a Miskolci Egyetem munkatársaihoz, hogy azok magas szintű kutatási-, tervezési és gyártástechnológiai tapasztalatainak a felhasználásával a komplikált termék, magas minőségű, de egyben gazdaságos gyártását segítsék. Mindezek mellett a GYEGÉP Kft. komoly segítséget tud nyújtani a kifejlesztett gyártórendszer megvalósításában. 

A megvalósításra kerülő gyártórendszer keretében számos olyan gyártóeszköz, cél- és szerszámgép fog elkészülni, melyek kutatásokkal is alátámasztott módon képesek megvalósítani a rendkívül összetett felépítéssel rendelkező és nagymértékű mechatronikai integrációjú végterméket. Maga a végtermék, az aktív irodaszék, is komoly társadalmi jelentőséggel bír a digitalizált munkavégzés közben fellépő egészségügyi ártalmak megelőzésével és kiküszöbölésével. A gyártórendszer összességében példát mutathat a kiterjedt automatizáció magas gyártási minőséget garantáló alkalmazásával. A gyártórendszer egyes elemei az előzetes kutatások eredményeire alapozva újszerű megoldások alkalmazásával érhetik el a kitűzött célokat. Mivel a pályázó konzorcium nemcsak a végtermék konkrét gyártását készítik elő a pályázat keretében, hanem a munka folyamán felhalmozódó tapasztalatok ismertetésére és megosztására is felkészült. Különösen jó lehetőséget jelent hazánk két kiemelkedő felsőoktatási intézményének részvétele a konzorciumban, mert így a felhalmozódó tapasztalatok és a leszármaztatott, újdonság értékű megoldások a lehető legrövidebb úton juthatnak el a felnövekvő műszaki utánpótláshoz.  

A projekt keretében két fő tevékenység valósul meg: az aktív irodai szék prototípus tervének továbbfejlesztését megalapozó egyetemi kutatások, valamint a gyártórendszer létrehozására vonatkozó kísérleti fejlesztés.

1. Egyetemi kutatás: A két egyetemi partner közösen valósítja meg az aktív irodai szék konstrukciós tervezését, illetve a fejlesztéssel párhuzamosan az alkatrészek közepes széria gyártáshoz alkalmazható gyártástechnológiák kiválasztását.

2. Kísérleti fejlesztés: A feladatokat a C3D Kft. végzi, amiben külső szolgáltatóként részt vesz a Miskolci Egyetem, valamint a kecskeméti Neumann János Egyetem is.

  • MUNKAHELYI KÉPZÉS A GYEGÉP KFT-NÉL

2020. 11. 27.

 
A GYEGÉP IPARI, TERMELTETŐ, KERESKEDELMI ÉS GÉPGYÁRTÓ KORLÁTOLT FELELŐSSÉGŰ TÁRSASÁG

MUNKAHELYI KÉPZÉS A GYEGÉP KFT-NÉL CÍMŰ PÁLYÁZATA
28,57 MILLIÓ FORINT VISSZA NEM TÉRÍTENDŐ TÁMOGATÁST NYERT EL.

PÁLYÁZATI AZONOSÍTÓ: GINOP-6.1.6-17-2018-00480.

A 2020.03.14-ÉN INDULT PROJEKT KERETÉBEN 34 FŐ SAJÁT MUNKAVÁLLALÓ SZERZETT KORSZERŰ ISMERETEKET.

A PROJEKT 2020.11.27-ÉN ZÁRULT.

  • TERMELÉSI KAPACITÁS BŐVÍTÉSE A GYEGÉP KFT.-NÉL

2016. 09. 07.

A támogatás összege: 49 000 000 FT

A támogatás mértéke: 50 %

a projekt azonosító száma: GINOP-1.2.1-14-2014-00345

A projekt befejezési dátuma: 2016.06.24.

Cégünk, a GYEGÉP Kft. 49,00 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert el a „Mikro-, kis- és középvállalkozások termelési kapacitásainak bővítése” tárgyú pályázati kiíráson a Széchenyi 2020 program keretén belül. A 98,00 millió forintos összköltségvetést elérő beruházásból a cégünk hamarosan termelési kapacitásbővítési beruházást hajt végre.

Több éves ügyvezetői szakmai kompetenciával rendelkezünk az alkatrészgyártás területén, így mind a hazai, mind pedig a külföldi piac szereplői egy több éve működő, olcsón, magas minőséggel gyártó cégnek ismertek meg bennünket. Az alkatrészgyártási piacon folyamatos kapacitás bővítő beruházást, fejlesztést kell végrehajtanunk, ahhoz hogy a piacon megszerzett pozíciónkat megtartsuk. A beruházás keretén belül olyan egyedi CNC gép beszerzése valósul meg, amellyel a jelenleg velünk szemben támasztott többlet kapacitási igényeknek meg tudnánk felelni. A beruházást követően legyártott alkatrészek magas hazai műszaki kompetenciával és gyors gyártási idővel fognak rendelkezni. Az új gép segítségével gyorsabb gyártási időt tudunk biztosítani a megrendelőink számára, illetve egyedi, új igényeknek is meg tudunk felelni.

Úgy gondoljuk, hogy a sikeres beruházással cégünk stabil, biztos munkahelyeket tud biztosítani alkalmazottai részére a jövőben. Továbbra is elődleges célunk, hogy alkalmazottaink számára hosszútávon munkalehetőséget biztosítsunk. A megrendelőink számára pedig minőségi, pontos, hozzáadott értéket képviselő terméke(ke)t tudjunk gyártani.

A beruházás a Széchenyi 2020 program, GINOP-1.2.1-14-2014 pályázatán 50%-os vissza nem térítendő támogatásban részesült; A projektről információt a www.gyegep.hu/ oldalon olvashatnak.

További információ kérhető:

GYEGÉP Kft.

+36-36-411-732, info@gyegep.hu/